Farmasi Sipariş & Kayıt Formu

Farmasi Katalog

katalog online farmasi

Bizi Takip Edin

Telefon Numaramız

Bu site Farmasi Elmas Direktörü

 Songül BABACAN'a ait kişisel bir web sitesidir.

+90 537 602 92 30 Kayıt İçin Tıklayınız

Arama Kutusu

Aktif Ziyaretçi Sayısı

26 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Farmasi Helal Kozmetik

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 
Helal Belgesi Nedir?

Farmasi Kozmetik Türk halkı için helal ürünler üretiyor…

Helal, dinimizce yapılması, kullanılması ve yenilip içilmesi serbest bırakılanlar anlamına gelmektedir. İslami kurallar çerçevesinde yaşayan her Müslüman’ın özellikle dikkat etmesi gereken, ısrarla uzak durmayı isteyeceği kimi durumlar mevcuttur. Bize emanet edilen bedene gereken özeni göstermek, bu özeni gösterirken de helal sınırları içinde kalmak ve bunun yanında da beklenmeyen sağlık sorunlarına davetiye çıkarmamak gerçekleri adına dikkatli ve tedbirli olmak gerekmektedir.

Ürünlerin; GMP ( İyi İmalat Uygulamaları ) şartları altında, Müslüman uzman kadro gözetiminde, hijyenik ortamda ve hiçbir sakıncalı maddeyle teması olmadan üretiliyor olması gerekmektedir.

Ürünler, hazırlanırken ya da üretim sürecinin herhangi bir aşamasında, hammaddenin temininde veya bileşenlerinin oluşumunda kesinlikle hiçbir hayvan ve hayvanlardan elde edilen katkı maddesi ( domuzdan elde edilen bazı katkı maddeleri vb. ) kullanılmamalı, böcek ve böceklerden temin edilen katkılarda ( renklendirici gibi ) bulundurulmamalıdır. Ayrıca cenin ve ceninden elde edilen kimi katkıları da katiyetle içermemelidir. Ve de üretiminin hiçbir aşamasında dinimizce yasak kabul edilen alkol türevlerinin de kullanılmaması gerekmektedir.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin helal ve temiz olanlarını kullanmak konusunda hassasiyet duyan insanlarımıza; “Farmasi Ürünlerini sizin için özenle üretiyor. Kullanırken içiniz rahat olsun.” diyerek, Farmasi’yi gururla sunuyoruz. Farmasi Kozmetik Türk halkı için helal ürünler üretiyor…
 
Farmasi Kozmetik ürünleri İslam Ahlakı'na uygun olmayan katkı maddeleri içermeyip tamamen İslami kurallar çerçevesinde üretilmektedir. Bir ürünün Helal Ürün olması tüketicilerin gözünde bu ürünün güvenli olduğu anlamını taşımaktadır. 
 
Helal Kozmetik Ürünleri üreten firmalar, ürünlerini Helal bileşenler içerecek şekilde ve helal bir ortamda, helal olmayan maddelerle teması engellenerek GMP (İyi Üretim Uygulamaları) koşulları altında üretmektedirler.

Ürün içeriğinin denetlenmesini sağlayan ve üretim koşullarının kalitesini artırmayı amaçlayan  GMP standartları, helal kozmetik üretiminin temelini oluşturmaktadır. 

        HELAL DERNEĞİ YÜRÜTME KURULU:

        Konya Selçuklu Üniversitesi

        Prof. Dr. Mehmet Aydın 

        Prof. Dr. Ümit Gürbüz

        Prof. Dr. Mustafa Karakaya

        FARMASİ HELALDER HELAL ALINMA ve BİTİŞ TARİHLERİ

        Sertifika No AB GF 0199

        Belgelendirme Tarihi  04.03.2013

        Sertifika Tarihi 24.02.2015

        Bitiş Tarihi 03.03.2016

        Baskı No 03

 
© 2015 Farmasi - Farmasi Kayıt - Farmasi Katalog - Farmasi Kozmetik.

Please publish modules in offcanvas position.