Farmasi Sipariş & Kayıt Formu

Farmasi Katalog

katalog online farmasi

Bizi Takip Edin

Telefon Numaramız

Bu site Farmasi Elmas Direktörü

 Songül BABACAN'a ait kişisel bir web sitesidir.

+90 537 602 92 30 Kayıt İçin Tıklayınız

Arama Kutusu

Aktif Ziyaretçi Sayısı

48 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

farmasi parfum urunleri


FARMASI PARFÜM

Helal sertifika verilmemiş sektör hemen hemen kalmazken son olarak bir parfüm markası FARMASİ’den geldi. Farmasi Parfümleri ile gittiğiniz her yerde iz bırakmak, kokunuzla herkesi büyülemek ister misiniz? Çevrenizdeki  insanlarla, egzotik kokunuzla aranızda bir fark yaratmak sizin elinizde. Bırakın kokunuz sizi ele versin. Bizden alacağınız en güzel kokulu bayan ve erkek parfümlerini seçip, beğeniyle kullanabilirsiniz Farmasi Parfüm markasıyla kimliğinizi oluşturun. Unutmayın ki Kokunuz Kimliğinizdir…

 

Çoğu kadın ve erkek, parfüm satın almak istediğindeparfümerideki rengârenk şişelerin içindeki leziz sıvıları sırayla kokladıktan sonra en çok hoşuna gideni alır ve çıkar. Ancak bu yöntem doğru parfümü seçmeniz için pek de işe yaramaz. Farmasi satış teninize uygun bayan parfümü ve erkek parfümü bulmanıza yardımcı oluyor.

 

Farmasi de Kullanılan parfümler insanların yaşantısı, iç dünyası, beklentileri, hayata bakış açısı ve daha birçok konuda ipuçları verir. Teninizle uyumlu parfüm seçimi kadar, parfümün ne zaman kullanıldığı ve nasıl kullanıldığı da önemlidir. Gündüz daha hafif parfümler tercih ederken gece ise tercihinizi daha yoğun parfümlerden yana kullanarak geceye misler gibi kokan parfümünüz ile damga vurabilirsiniz. Farmasi bayan ve erkek parfümleri, en iddialı kokuları ile karşınızda.

 

 • Etil Alkol içermez.
 • Hayvanlar üzerinde test edilmez.
 • Alerji riski içermez.
 • Hayvansal Madde içermez.
 • Dermotolojik olarak test edilmiştir.

FARMASİ SİZİ DÜŞÜNÜYOR...

 

 

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

farmasi diş macunu

 


Farmasi Diş Macunları

Onarım ve Koruma Beyazlatıcı Diş Macunu (112 g) ile hassasiyete bağlı ağrıyı hafifletmek ve hassas bölgeleri onarmak mümkün. Yeni “Farmasi diş macunu onarım ve korumayı” her gün kullanarak dişlerinizi sürekli olarak onarabilir, güçlendirebilir ve koruyabilirsiniz. Tartar oluşumunu, sigara kahve kokularını engellemeye yardımcı olur. Ağızda bulunan bakteri plağının oluşmasını engeller. Aloe-vera özü, diş etlerinizi güçlendirir, nefesinizi tazeler. Anti-mikrobiyaletkileri ile ağız içi hijyen sağlar. Ağız yaraları ve kanamaları problemlerine karşı koruyucu etki gösterir. Hassas dişleriniz varsa Farmasi diş macunu gibi yeni bir diş macununa geçmeniz yalnızca gündelik yaşantınızda değil tüm ağız sağlığınızda büyük bir fark yaratacaktır. Farmasi Diş Macunları paraben, triclosan, boya ve florid içermez. Sert aşındırıcılar içermez.

FARMASİ İLE SAĞLIKLI GÜLÜŞLER...

 

 

 

 

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

farmasi cilt bakim önerileri

 


 

Cilt Bakım Önerileri

Şüphesiz her kadın cildinin kusursuz olmasını ister. Sağlıklı, parlayan bir cilt içinse her gün iyi bir bakım gerekir. Nasıl her zaman birkaç güzelleştirici makyaj malzemesine ihtiyaç duyuyorsanız, cildinizin de sağlıklı ve mutlu olması için ihtiyaç duyduğu özel şeyler var.   

 

Cilt bakımın da en önemli nokta cilt tipinin doğru belirlenmesidir. Daha sonra cilt tipine uygun kişisel bakım ürünleri kullanılarak günlük cilt bakımı ve cilt temizliği yapılmalıdır. Cildin nemlendirilmesine ve güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyucu kremler kullanılmasına özen gösterilmelidir. Bunlara ek olarak, ayda bir kez güzellik ve estetik merkezlerinde profesyonel cilt bakımı yaptırılmalıdır. Uzmanlar tarafından  sağlıklı bir cildin 3-4 haftada bir kendini yenilediği tespit edilmiştir. Bu yenileme esnasında ölü hücreler cildin dış yüzeyine itilir ve gözeneklerin kapanmasına neden olur.

 

Bu yüzden ayda bir kez cildimiz kendini yenilerken bizlerde profesyonel cilt bakımı yaptırarak cildimize yardımcı olmalıyız. Aksi takdirde ölü hücreler cildin dış yüzeyinde birikerek katı ve mat bir tabaka oluşumuna, gözeneklerin tıkanmasına ve cildimizin ihtiyacı olan oksijeni alamamasına neden olur. Zamanla daha büyük cilt problemleriyle karşı karşıya kalabiliriz.   

 

Cilt temizliği nasıl yapılır?   
Cildimize gün içinde kirli havadan bile kirlenir. Gözeneklerin içine giren yağ ve kir, hem bakımsız görünmemize sebep olur hem de sivilce oluşumuna zemin hazırlar.   

 

Peki cildimizi temiz tutmak için ne yapmalıyız?   
Uzmanlar, cilt temizliği konusunda uyarıyor. Hele ki günümüz iklim şartlarında aşırı nem, güneş ışığı ve kurutucu soğuğa karşı iyi bir bakım öneriyorlar. Vücudunuzun herhangi bir yerinde çıkan sivilceleri kesinlikle sıkmamalısınız. Makyaj için kullandığınız fırçalarınızı düzenli olarak temizlemelisiniz ki kullandığınızda cildinizin kirlenmesine sebep olmasın. Cildinize uygulayacağınız maske ve peeling işlemlerini; yüzünüze her iki günde bir, vücudunuza ise haftada bir kez uygulayın.   

 

Sigara cildin baş düşmanıdır. Bu sebeple ne sigara için ne de sigara içilen ortamlarda uzun süre kalın. Cilt temizliği yalnızca makyajın temizlenmesi veya duş almak değildir. Cilt temizliği; çeşitli peelingler, losyonlar ve bakım yağlarıyla cilt sorunlarını çözmektir. Üstelik cilt sorunlarıyla yalnızca kadınlar değil, erkekler de karşılaşıyor ve unutulmamalıdır ki, iyi temizlenmemiş bir cilt, akne, siyah nokta ve sivilcelenmeye mahkumdur.   

 

Cilt Bakımı Konusunda Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?   
İlk dikkat etmeniz gereken konu kesinlikle cilt tipinizi bilmeniz ve buna uygun ürünler, maskeler kullanmanız. Kesinlikle maske yapmadan önce yüzünüzü antibakteriyel bir sabun ile yıkamalı ve temizlemelisiniz. Eğer maskeyi ilk defa kullanacaksanız cildinizin küçük bir yerinde deneme yapın. Çünkü bazı maddeler cilt  alerjisine neden olur ve yüzün kızarmasına, kabarmasına neden olur.

C İ L D İ N İ Z D E Ğ E R L İ D İ R . . .  

 

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

bebek bakım urunleri

 


Bebek Bakım Önerileri

En değerli varlığınız bebeğiniz için kullandığınız tüm ürünler çok önemlidir. Bu ürünlerin başında da şampuanlar gelir. Bebek cildi erişkin cildine göre daha ince, daha az yağ salgısı üreten ve koruyuculuğu sağlayan keratin miktarı daha az bir cilttir. pH değeri yakındır, fazla miktarda su içerir. Bu özelliklerden dolayı enfeksiyona ve tahrişe daha duyarlıdır.

Cildimiz bağışıklık sistemimizin ilk bariyeridir. Bağışıklık sistemi yeni gelişmeye başlayan bebeklerde, bu bariyer önemlidir ve bütünlüğünü bozmamak, hasara uğratmamak gerekir. Bebeklerin cilt yüzey ölçümlerinin kendi ağırlıklarına oranı yetişkinlere göre daha fazladır, dolayısıyla kimyasal maddeler, ilaçlar, ciltten daha hızlı ve fazla miktarda emilir. Bebek cildinin bu farklılıkları onlar için özel şampuanlar kullanmayı gerektirir.   

 

Hangi Bebek Şampuanları Kullanılmalı?   
Temizlik ve bakım ürünü olarak tercih edilen şampuanında bebeğinizin derisinde başta tahriş olmak üzere pek çok sorunun önüne geçebilecek bir kalitede olması gerektiği gerçeğidir. Bu yüzden şampuan seçimlerinizi yaparken dikkat etmeniz gerektiğini ve içerisinde cildi bozan parfüm ve koku veren maddeler, koruyucular, boyalar gibi zararlı içeriklerin bulunmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Satın aldığınız bebek şampuanının içerisinde benzin, alkol, paraben, parfüm, sabun gibi maddelerin olmaması ve aşırı derecede köpürmemesi gerektiğini bilmenizde fayda olacaktır. Yine şampuanın pH değerinin bebeğinizin pH değerine uygun olmasına da dikkat etmelisiniz. Eğer bebeğiniz için tercih edeceğiniz bir şampuan organik içeriğe sahip bir ürün ise bu seferde sertifikalı ve ilgili bakanlıklarca üretim ve satış izni olan ürünleri tercih etmenizde yarar olacaktır.   

 

Bebeğiniz İçin Şampuan Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler?   

 • Bebeğinizin cildini ve saçını yıpratmayacak yumuşak ürünler tercih edin.
 • Saç için kullandığınız ürünlerin gözleri yakmamasına dikkat edin.   
 • PH değeri 7,5; yani nötr olan şampuanları kullanın.   
 • Koku ve boya maddesi gibi gereksiz, alerjen kimyasallar ve paraben içeren şampuanlardan kaçının.   
 • Alkolsüz ürünleri tercih edin çünkü cilt en büyük organımızdır ve cilde sürülen her ürün gözeneklerden alt katmanlara kadar ulaşır hatta bununla da kalmaz lenf sistemiyle tüm vücuda etki edebilir.   
 • Sabun ve deterjan oranı minimum olan şampuanları kullanın. Şampuan çok köpürmemelidir. Bu aynı zamanda içerdiği deterjan oranının az olduğunun göstergesidir.    
 • Bebekler için özenle geliştirilen Farmasi bebek ürünleri, alerjen, triclosan, paraben ve silikon gibi bebeğinizin cildine zarar verebilecek maddeler içermez. İlk kullanımdan itibaren koruma sağlar. Doğal bileşenler ve nemlendiriciler içeren formülü ile cildin kurumasını önler.   
 • Bebekler için özel Bebek Bakım Ürünleri, Baby Love Bakım Serisi; Bebeğinize saf ve doğal bir rahatlık sağlamak için titizlikle seçilmiş ürünleri yumuşak ve hafif kokularla birleştiren Farmasi’nin doğal ürün yelpazesi saflığıyla bebeğinizi kucaklayacaksınız.   

 

Anneler Neden Farmasi Bebek Ürünlerinizi Tercih Ediyor?   

 • Paraben içermez.   
 • Bebeklerin hassas cildine özel olarak üretilmiştir.   
 • Dermatolojik olarak test edilmiştir.   
 • Alerjen içermez.   
 • Bebek cildinin pH dengesine uyumludur.   
 • Gözleri tahriş etmez.   
 • Doğal bitkisel özler içerir. 

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

farmasi cilt bakim oneleri

 


Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır!

Profesyonel ürünlerle isin uzmanı tarafından uygulanan ve cildin ihtiyacına uygun derinlemesine bakım işlemidir.

Cilt tipine uygun ürünlere ve doğru sırada uygulanmasıyla ciltte;   

 • Cilt neminin kazandırılması   
 • İnce kırışıklıklarının azalması   
 • Akne sorunlarının giderilmesi   
 • Leke tedavisi   
 • Anti againg   
 • Lifting uygulaması   
 • Gözeneklerin fazla açılması sorunu   
 • Kuru, karma, yağlı ciltlere özel bakım   
 • Siyah noktaların bakimi   
 • Yüz masajı   
 • Kalınlaşmış cilt bakımı   
 • Antioksidan maske uygulaması ile cildin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi sağlanmaktadır.

 

Şüphesiz her kadın cildinin kusursuz olmasını ister. Sağlıklı, parlayan bir cilt içinse her gün iyi bir bakım gerekir. Nasıl her zaman birkaç güzelleştirici makyaj malzemesine ihtiyaç duyuyorsanız, cildinizin de sağlıklı ve mutlu olması için ihtiyaç duyduğu özel şeyler var. Mesela hiç peeling yapmıyorsanız, cildinizi donuk görünür. Bunu bir düşünün!
 

Şimdi cildinizin sizden her gün neler istediğine bakalım!   
Antioksidanlar cilt için önemli. Cilt bakımı ürünlerini kullanmaya çoğu zaman cesaretimiz olmaz. Antioksidan içeren besinler cildi onarır ve cildin çabuk yaşlanmasını önler. Cilt bakım ürünlerinin içeriklerine baktığınızda antioksidan ve nemlendirici etkisi olan brokoli, havuç ve dutsu meyveleri göreceksiniz. Cildinizi temiz tutun. Cilt temizliğini rutin bir uygulamaya çevirin. Birçok cilt tipi için yüzünüzü günde iki kere yıkamanız etki eder. Sabah ve akşam olmak üzere iki kere temizleyin. Makyaj yapmasanız bile gözeneklerinizin temizlenmesi önemli.   

 

Sağlıklı bir diyet sağlıklı bir akıl ve vücut sağlar. Yani ne yiyorsanız cildinizi direkt olarak etki etkiliyor. Antioksidan tüketimi bir yana, bol vitaminli ve minerali yiyecekleri tüketmeyi tercih edin. Hareket etmeyi sadece cildiniz için düşünmeyin, fakat şekle girmek ve sağlıklı olmak cildiniz cildinize yansır. Hareket ettiğimiz zaman kan akışı olur, bu da ışık saçan ve canlı bir cilde kavuşursunuz. Haftanın her günü çalışıyorsanız stres olmayın, küçük aralıklar yaratmaya çalışın. Cilde suyun iyi geldiğini hala duymamış olamazsınız. Yumuşak ve pürüzsüz bir cildin kaynağı sudur. Gün içinde içtiğiniz kahve ve çay gibi içeceklerin cildinizi kuruttuğunu hatırlatalım. Gün içinde kendinize su içmeniz gerektiğini hatırlatın. Cildinizin ihtiyacı olan en önemli şeylerden biri de gün içinde dinlenmek. Stresinizi atmak ve fazla çalışma sonucu yaşadığınız öfkelenmeler cildinizde hasarlara yol açabilir. Kendinizi üzmemeyi deneyin ve kendinize bir masaj günü ayarlayabilirsiniz mesela. Ya da stres atmak için yapılabilecek onlarca şey var. Biraz uyku,   
arkadaşlarla sohbet ya da bol köpüklü bir banyo ters giden şeyleri unutturmaya yeter. Kış aylarında da olsak, cildimiz UV ışınlarından etkileniyor. Cildinizi güneş koruyucunuzu sürmeyi unutmayın. Vücudumuzun D vitaminine ihtiyacı olduğunu unutmamız gerekir.

 

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Şüphesiz her kadın cildinin kusursuz olmasını ister. Sağlıklı, parlayan bir cilt içinse her gün iyi bir bakım gerekir. Nasıl her zaman birkaç güzelleştirici makyaj malzemesine ihtiyaç duyuyorsanız, cildinizin de sağlıklı ve mutlu olması için ihtiyaç duyduğu özel şeyler var. Cilt bakımında en önemli nokta cilt tipinin doğru belirlenmesidir. Daha sonra cilt tipine uygun kişisel bakım ürünleri kullanılarak günlük cilt bakımı ve cilt temizliği yapılmalıdır. Cildin nemlendirilmesine ve güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyucu kremler kullanılmasına özen gösterilmelidir. Bunlara ek olarak, ayda bir kez güzellik ve estetik merkezlerinde profesyonel cilt bakımı yaptırılmalıdır. Uzmanlar tarafından  sağlıklı bir cildin 3-4 haftada bir kendini yenilediği tespit edilmiştir. Bu yenileme esnasında ölü hücreler cildin dış yüzeyine itilir ve gözeneklerin kapanmasına neden olur. Bu yüzden ayda bir kez cildimiz kendini yenilerken bizlerde profesyonel cilt bakımı yaptırarak cildimize yardımcı olmalıyız. Aksi takdirde ölü hücreler cildin dış yüzeyinde birikerek katı ve mat bir tabaka oluşumuna, gözeneklerin tıkanmasına ve cildimizin ihtiyacı olan oksijeni alamamasına neden olur. Zamanla daha büyük cilt problemleriyle karşı karşıya kalabiliriz.

 

Cilt temizliği nasıl yapılır?

Cildimize gün içinde kirli havadan bile kirlenir. Gözeneklerin içine giren yağ ve kir, hem bakımsız görünmemize sebep olur hem de sivilce oluşumuna zemin hazırlar.

Peki cildimizi temiz tutmak için ne yapmalıyız?

Uzmanlar, cilt temizliği konusunda uyarıyor. Hele ki günümüz iklim şartlarında aşırı nem, güneş ışığı ve kurutucu soğuğa karşı iyi bir bakım öneriyorlar. Vücudunuzun herhangi bir yerinde çıkan sivilceleri kesinlikle sıkmamalısınız. Makyaj için kullandığınız fırçalarınızı düzenli olarak temizlemelisiniz ki kullandığınızda cildinizin kirlenmesine sebep olmasın. Cildinize uygulayacağınız maske ve peeling işlemlerini; yüzünüze her iki günde bir, vücudunuza ise haftada bir kez uygulayın. Sigara cildin baş düşmanıdır. Bu sebeple ne sigara için ne de sigara içilen ortamlarda uzun süre kalın. Cilt temizliği yalnızca makyajın temizlenmesi veya duş almak değildir. Cilt temizliği; çeşitli peelingler, losyonlar ve bakım yağlarıyla cilt sorunlarını çözmektir. Üstelik cilt sorunlarıyla yalnızca kadınlar değil, erkekler de karşılaşıyor ve unutulmamalıdır ki, iyi temizlenmemiş bir cilt, akne, siyah nokta ve sivilcelenmeye mahkumdur.

Cilt Bakımı Konusunda Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?

İlk dikkat etmeniz gereken konu kesinlikle cilt tipinizi bilmeniz ve buna uygun ürünler, maskeler kullanmanız. Kesinlikle maske yapmadan önce yüzünüzü antibakteriyel bir sabun ile yıkamalı ve temizlemelisiniz. Eğer maskeyi ilk defa kullanacaksanız cildinizin küçük bir yerinde deneme yapın. Çünkü bazı maddeler cilt alerjisine neden olur ve yüzün kızarmasına, kabarmasına neden olur.

C İ L D İ N İ Z D E Ğ E R L İ D İ R . . .

 

 

 

 

 

Page 1 of 9

© 2015 Farmasi - Farmasi Kayıt - Farmasi Katalog - Farmasi Kozmetik.

Please publish modules in offcanvas position.