Makyaj Nasıl Yapılır

Farmasi Sipariş & Kayıt Formu

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

farmasi makyaj oneleri


Makyaj Önerileri

Herşeyden önce ellerinizi yıkayın. Ayrıca unutmamak gerekir ki krem veya diğer güzellik malzemelerinizi kullanırken özellikle küçük plastik veya cam kavanozlarda olanları parmaklarınızı kullanmamanız gereklidir , bunun için küçük bir spatula edinin ve her defasında ucunu iyice temizleyin böylece hem güzellik ürünlerinizin ömrünü artıracak hem de parmaklarınızdan bulaşabilecek bakterilerin kavanozun içinde çoğalmasını engellemiş olacaksınız.

 

Dişlerinizi fırçalayın, unutmayın makyajınız ne kadar güzel olursa olsun insanları aslında gülümseyen bir yüz etkiler. Cildinizi cilt tipinize uygun ürünlerle  temizleyin: Cildinizi tüm kir,sebum ve makyaj artıklarından arındırın, cilt tipinize uygun tonik uygulayın ve yine cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle yüz,boyun ve dekolte bölgenizi nemlendirin. Makyaja başlamadan önce cildinizin nemlendiriciyi emdiğinden emin olun, bunun için iki elinizin tersini çeneden alnınıza doğru hafif darbelerle sürerek kontrol edebilirsiniz.Yüzünüze her zaman narin davranın, mesela yüzünüzü kurularken havluyla ovuşturmayın , ufak darbelerle ıslaklığı alın, hareketler aşağıdan yukarıya doğru olsun , krem sürerken gene aynı şekilde nazikçe darbelerle yüzünüz ovuşturmadan sürün  ve göz kremi sürerken yüzük parmağınızı kullanın. Unutmayınmaksadınız varolan güzelliğinizi ortaya çıkartmak ,cildinizi yormak değil.

 

Makyaja başlarken:

Kaşlarınızı düzeltin, kaşlarınızı en acısız, kolay ve cildinize zarar vermeden alma zamanı banyodan sonra cildiniz nemli ve yumuşakdır, eğer hiç kaşlarınızı almıyorsanız  tarayarak şekil verin. Makyaja fondöten uygulayarak başlayın, cilt renginize ve cilt tipinize  en uygun fondöteni kullanın. Kulak altı-arkası , alın ve boyun gibi fondöten çizgisi oluşabilecek bölgelerde dikkat edin geçişlerde çizgi yaratmayın.Makyajda ustalaştıkça yüz hatlarınızı belirginleştirmek için iki ayrı tonda fondöten kullanabilirsiniz, mesela gözaltlarında açık tonda yüz hatlarını belirginleştirmek içinse bir koyu tonda. Fondöten seçiminizi de cildinize uygun olarak yapmalısınız kuru-hassas ciltler kremsi-likit fondötenler kullanırken iyi sonuç aldıkları gibi normalden-karma ciltlere doğru gidenler kremsi-stiks veya yağsız fondötenlerle iyi sonuçlar alabilirler. Fondöteni uyguladıktan sonra gene aynı tonlardaki bir kapatıcı/anti-cernes/concealer bir ürünü  sivilceleri, eski yara izlerini veya diğer lekeleri noktasal olarak uygulayarak tüm yüzünüzde bir renk bütünlüğü elde edin. Bu ürünleri göz altınıza uygulamayı tercih ediyorsanız göz altına bu ürünü sürdükten sonra yüzük parmağınızı alt kirpiklerinizin hizasından yanağınıza doğru, ürünü aşağı doğru hafifçe yayarak göz altında beyaz bir çizgi oluşmaması için  renk bütünlüğü sağlayın. Göz altlarınızı aydınlatmak için açık renk toz farlar da kullanabilirsiniz. Eğer cildiniz sivilce oluşturmaya meyilliyse ve  her zaman onları makyajla kapatmayı planlıyorsanız cildinize kötülük edersiniz, cilt temizliğinde medikal kozmetik ürünler kullanarak cildinizi kurutmadan temizlemeniz gereklidir  eğer hala sivilce sorunu devam ediyorsa mutlaka  bir cilt doktoruna başvurarak ayrıntılı bir hormon tetkiki ve doktor kontrolündeki tedavi ile cildinizi yatıştırın. Yüzünüzde yara izi bırakabilecek olaylara yol açmamak için  sivilceleri ve kızarıklıkları  sıkmayın, patlatmayın, kaşımayın.

 

Mevsime göre cildiniz renk değiştirebileceği için kullandığınız fondötenin  ve kapatıcının bir açık bir koyu tonlarına sahip olmanız her zaman kolaylık sağlayacaktır. Fondöten den sonra fondöteni sabitlemek için pudra uygulamak isterseniz saydam renkleri tercih ederek, fırçayla özellikle yüzünüzün orta bölgesine önem veriniz.Pudrayı fondötenden sonra kullanırken her zaman fırçayla uygulayınız, fondöten sürmediğiniz  günlerde süngerini kullanınız. Yüz hatlarınızı belirginleştirmek için tercih sizin, allık, fondöteninizden bir ton koyu pudra veya bronzlaştırıcı pudra kullanabilirsiniz. Allık uygularken kullanabileceğiniz ipucuysa allığı sürmeden evvel zoraki bir gülümseme ile yanaklarınızı ve elmacık kemiklerinizi ortaya çıkartmaktır, bu gülümseme sırasındaki en şişkin-yüksek yanak noktanızdan yanlara, elmacık kemiklerine ve kulağınıza doğru allığı dağıtarak  sürmek bir çok yüz tipinde işe yarar ,allığı ayrıca çenenizin üstünde, burnunuzun yan taraflarında ve alnınızın iki yanında kullanabilirsiniz.Allık renk seçiminde açık tenliler içinde pembe tonları barındıran allıklarla, nispeten koyu tenlilerse içinde kayısı-turuncu rengi barındıran allıklarla yüzlerini canlandırabilirler. Ve unutmayın makyajda canlı renkler kullanabilirsiniz, Ama hafif dokunuşlarla bu renkler cildinizde şahane görünür, koyu ve yoğun sürdüğünüzdeyse artık güzelliğiniz değil makyaj ürünlerinin renkleri dikkat çeker.

 

Göz makyajında klasik olarak şu metodu benimseyebilirsiniz: Göz kapağınızın dış tarafına seçtiğiniz rengin koyu bir tonunu hafifçe sürüp göz kapağınızın üstüne seçtiğiniz rengi ve gözlerinizi aydınlatması için de gözkapağının bittiği yerden kaşlarınızın altına kadar seçtiğiniz rengin daha açık bir tonunu yayarak sürebilirsiniz. (bakınız göz farı renk seçimi) Gözlerinizi daha da belirginleştirmek isterseniz alt göz kapağınıza kirpikleriniz boyunca ince bir çizgiyi göz renginizden daha koyu renkteki bir kalemle çekebilirsiniz. Kirpiklerinizi belirginleştirmek için birçok seçeneğiniz var,

ekleyebileceğimiz şeyler şunlar:

Alt göz kapağınızdaki kirpiklere çok rimel sürmeyin, hafif dokunuşlar yeterlidir, eğer tercihiniz akmayan waterproof rimeller ise kirpiklerinize zarar vermemek için  mutlaka waterproof suya dayanıklı makyaj çıkartıcı losyonlardan edinin. Waterproof rimelden önce hafifçe  süreceğiniz protein içerikli normal rimel kirpiklerinizin bakımını da yapacaktır. Rimeli sürerken tek seferde kökten uca doğru tarayarak sürün, uçlara tekrar tekrar sürmek bazı ürünlerde kirpik uçlarında topaklanmaya sebep olabilir. Unutmayın rimelin amacı

gözlerinizi açıp aydınlık göstermektir, kirpiklerinizi ağırlaştırmak değil.

 

Makyajınızı yaparken hangi rimeli sürmüş olursanız olun eğer giydiğiniz kıyafetin renginde bir rimeliniz varsa  bu rimeli gözbebeği hizasında üst gözkapağındaki kirpiklerinize sadece alttan dokundurun, gizli bir uyum yaratırsınız. Bir diğer nokta da yüz makyajınızda eğer gözlerinize belirginlik vermiş ve onları vurgulamışsanız dudak makyajınızı çok ağır yapmayın veya dudaklarınızı ön plana çıkartmış iseniz göz makyajınızı hafif yapın. Altın, gümüş, metalik simli ürünleri   eğer cildiniz iyi nemlendirilmiş ve bakımlıysa gündüz de kullanabilirsiniz, aksi halde onları akşam makyajı için ayırın. Dudaklarınızın üstünde pullanma varsa banyo esnasında nazikçe keseleyerek veya peeling- scrub ürünlerinden az bir miktar dudaklarınıza da uygulayarak rujunuzu kötü gösterebilecek bu pullanma yapan ölü derilerden arının. Dudaklarınız için dudak kalemi kullanmak isterseniz fondöteninizi sürerken dudaklarınıza da sürün, fazlalığı bir kağıt mendille alın ve dudak çevresini kalemle çizdikten sonra ruju sürün. Rujunuzu sürdükten sonra eğer rujunuzun gloss özelliği yoksa bir dudak parlatıcıyı önce alt dudağın ortasına sürüp yanlara doğru dağıtarak ve biraz da üst dudağın ortasına sürerek dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz.

Kendinize ve Ailenize İyi Bakın!

 

Farmasi Sağlık

Farmasi Kariyer Sistemi

Farmasi Hediye Yağmuru

Farmasi Ürünleri

Farmasi Kayıt - Kozmetik - Katalog - Üyelik - Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Farmasi

Farmasi Nedir

Farmasi Nedir

Farmasi Hakkında

Farmasi İletişim

Farmasi Kozmetik

Farmasi Kozmetik

Farmasi Kozmetik Hakkında

Farmasi Kozmetik Üyeleri

Farmasi Kozmetik Üyeliği

Farmasi Kozmetik Kayıt

Farmasi Kozmetik Çalışma Saatleri

Farmasi Kozmetik İletişim Bilgileri

Farmasi Kozmetik Ürünleri

Farmasi Helal Kozmetik

Helal Kozmetik Nedir

Helal Sertifikası Nedir

Farmasi Helal Kozmetik Sertifikası

Farmasi Helal Ürünleri

Farmasi Kayıt

Farmasi Kayıt

Farmasi Kayıt Ücreti

Farmasi Yeni Kayıt

Farmasi Kayıt Koşulları

Farmasi Online Kayıt

Farmasi Kayıt Avantajları

Farmasi Kayıt Yorumları

Farmasi Kayıt Formu

Farmasi Yeni Kayıt Formu

Farmasi Katalog

Farmasi Katalog

Farmasi Katalog Kampanyaları

Farmasi Katalog Siparişi

Farmasi Katalog Ürünleri

Farmasi Katalog Avantajları

Farmasi Üyelik

Farmasi Üyelik

Farmasi Üyelik Avantajları

Farmasi Üyelik Şartları

Farmasi Üyelik İptali

Farmasi Yeni Üyelik

Farmasi Üyelik İşlemleri

Farmasi Sponsorlu Üyelik

Farmasi Üyelik Aktiflik Süresi

Farmasi Üyeliği

Farmasi Ürünleri

Farmasi Ürünleri Faydaları

Farmasi Ürünleri Zararları

Farmasi Ürünleri Kullananlar

Farmasi Ürünleri Avantajları

Farmasi Ürünleri Sipariş Vermek

Farmasi Ürün Siparişi

Farmasi Ürün İadesi

Farmasi Ürün İadesi Nasıl Yapılır

Farmasi Ürün İadesi Şartları

Farmasi Ürün İadesi Kullanıcı Yorumları

Farmasi Ürün İadesi Hakkında

Farmasi Ürün İade Garantisi

Farmasi Ürünleri Kullanıcı Yorumları

Farmasi Türkiye

Farmasi Trabzon

Farmasi Trabzon Akçaabat

Farmasi Trabzon Of

Farmasi Trabzon Çaykara

Farmasi İstanbul

Farmasi Ankara

Farmasi İzmir

Farmasi Manisa

Farmasi Samsun

Farmasi Üyelik Avantajları

Farmasi Üyelik ve Kayıt Sitemiz Aracılığı ile Ücretsiz Olarak Farmasi’ye Üye Olabilir, İster Yarı Zamanlı İsterseniz Tam Zamanlı Çalışarak Limitini Kendinizin Belirleyeceği Oldukça Yüksek Para Kazanabilirsiniz.

Bu Site Farmasi Enternasyonel Resmi Sitesi Değildir.


facebook farmasi katalogu twitter farmasi katalogu instagram farmasi katalogu youtube farmasi katalogu google farmasi katalogu comodo secure seal 76x26 transp